Na kłopoty z kolkami – Nan!

mleko_nan_expert_sensitivZdarza się czasem, niestety, że dziecko, którego z takimi wielkimi nadziejami oczekiwaliśmy w domu, nie może w nim funkcjonować bez problemów. To, na powitanie którego z tak wielką troską się przygotowywaliśmy, teraz krzyczy przeraźliwie całymi godzinami i chce nam się płakać, bo jedyne, co możemy zrobić, to być blisko. Kolki. Największa zmora młodych rodziców.

Dlaczego małe dzieci tak bardzo cierpią? W zasadzie nie jest to do końca jasne. Niektórzy twierdzą, że tak naprawdę nie ma żadnych kolek, a dzieci krzyczą z powodu przeciążenia bodźcami (dlatego zwykle dzieje się to po południu). Czy jest to do końca prawda? Wielu rodziców obserwuje u swych dzieci kulenie nóżek przy jednoczesnym uwalnianiu gazów. Stąd bardziej jednak przyjmuje się za pewnik, że to niedojrzałość układu pokarmowego dziecka powoduje u niego problemy z przyswajaniem pokarmu, nawet jeżeli jest to tylko mleko matki.

Jakiekolwiek nie byłyby przyczyny, młodzi rodzice cierpią w obliczu własnej bezradności. Czy jest jakiś środek zaradczy? Rodzice sięgają tu najczęściej po rozmaite kropelki, które mają złagodzić dolegliwości. Jeżeli pomagają – to dobrze. Tylko czy pomagają na długo? Samo usunięcie objawów problemu, nie równa się zaradzeniu mu. Dlatego warto zastanowić się nad możliwymi przyczynami kolek. Spowodowane zaś mogą być one na przykład nietolerancją laktozy.

Jeżeli niemowlę jest karmione mlekiem swej matki, najczęściej zaleca się jej dietę eliminacyjną. Przede wszystkim musi ona usunąć z niej nabiał. Jeżeli zaś maluch pije mleko modyfikowane, warto tu sięgnąć po specjalnie na problem kolek przewidziane Nan.

Nan Expert Sensitive to konkretny środek zaradczy pomocny w łagodzeniu objawów kolki. Z racji, że ta wersja Nan zawiera obniżoną zawartość laktozy, układ trawienny dziecka jest znacznie mniej narażony na przykre konsekwencje spożycia drażniącego środka. Nan Expert Sensitive to ten rodzaj mleka modyfikowanego, który może być pomocny nie tylko w przypadku nietolerancji cukru mlecznego, ale nawet w poważniejszym problemie, jakim jest alergia na białko mleka krowiego. Najczęściej jednak z tym drugim wypadku należy sięgnąć po Nan bezlaktozowe, bo i takie przewidziała firma Nestle.

Użyć odpowiedniego rodzaju mleka – wbrew pozorom nie zawsze jest to tak błahe. Młode matki czują bardzo często wywieraną presję, muszą jakoś odnaleźć się w gąszczu tysiąca różnych prawd i sensacji na temat tego, jak żywić dziecko. Czasami można się w tym tak pogubić, że wymykają się gdzieś najprostsze rozwiązania. Warto czytać zatem i orientować się, „co w rynku piszczy”;).

Mleko dla dzieci z lekkimi problemami trawiennymi – NAN Expert Sensitive.

Reklamy
This entry was published on 31 Maj 2014 at 00:10 and is filed under Bez kategorii. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: